Екобудівництво

Усе необхідне для життєдіяльності людина отримує з природи: повітря, воду, сировину для промисловості. Людське суспільство, як частина природи,може бути тільки в постійній взаємодії з нею. Вплив людини на навколишнє середовище є перетворюючим, що змінює її, причому далеко не завжди в кращу сторону, тому збереження природного середовища і розумна охорона природи – одна з найгостріших проблем, що стоять перед людством, особливо в сучасних умовах. Перед  суспільством стоїть завдання не тільки зберегти природу, а й запобігти негативним наслідкам господарської діяльності людини в майбутньому.
           Охорона навколишнього середовища являє собою важку комплексну проблему, яка має відношення до всього суспільства вцілому і до кожного окремого громадянина.
           Останні роки в Україні відбувався будівельний бум. Великий вибір будівельних матеріалів, елементів оздоблення, декору, утеплення, новітні розробки в системі енергозбереження, освітлення, водопостачання та водокористування спонукає багатьох українців будувати нове житло, ремонтувати та удосконалювати вже збудовані будинки. Кілька десятиліть тому вибір будівельних матеріалів був дуже обмежений. Більшість матеріалів для внутрішніх робіт були або дефіцитом або одноманітні та низької якості. Тому будинки українців були схожі один на одного. Внутрішні інтер’єри не вирізнялися особливою вишуканістю. Сильно обмежений вибір будівельного матеріалу для внутрішнього оздоблення давав дуже малу кількість комбінацій їх застосування і робив простір квартири схожими між собою. Реалізувати якісь особисті не стандартні проекти було вкрай важко. До того ж низька якість матеріалів зводила нанівець будь-які сміливі дизайнерські задуми.
            Поява нових, сучасних якісних матеріалів, величезного вибору оздоблювальних матеріалів ,дало змогу не просто збудувати нове житло, а й зробити його естетично красивим ,сучасним і навіть неповторним.
Можливість самореалізації через ремонт житла, захоплює багатьох людей – від заможних ,що втілюють самі сміливі дизайнерські проекти, до менш заможних . Вони сміливо фантазують, створюють свої проекти і часто своїми силами роблять  житло естетичним та неповторним. В цьому населенню допомагає телебачення, преса, реклама. Але, мало хто знає ,що сучасні будівельні матеріали нерідко є шкідливими для здоров’я. В будинку людина проводить більшість свого часу, особливо діти. Тому, дуже важливо, щоб будинок, який має захищати людину від агресивного навколишнього середовища, не шкодив її здоров’ю. Альтернативою сучасним шкідливим матеріалам є екоматеріали. Вони виникли в ті часи, коли не існувало сучасних технологій переробки сировини і людство використовувало те, що йому давала природа. Традиційні будівельні матеріали створювалися примітивними методами обробки не змінюючи хімічну структуру сировини. Багато цих матеріалів застосовуються і нині, про деякі несправедливо забули, але э такі ,що отримали нове життя і розширили поле вжитку. Тому, нагальна проблема сьогодення навчитися комбінувати, максимально використовувати поряд з сучасними, надійними, міцними, довговічними матеріалами традиційні, екологічно чисті.,які не наносять шкоди навколишньому середовищу.


БУДИНОК  BROOKS AVENUE HOUSE

Стіни цієї сучасної  будівлі у Каліфорнії, інакше як  живими і не назвеш. Вони насичуються дощовою водою, а також рідиною що перероблюється у самому будинку. На даху тут розміщується овочевий город, зелені насадження на стінах захищають кімнати від сонця. Потужний бойлер забезпечує весь дім теплою водою цілодобово, усюди сонячні батареї та світлодіодне освітлення. Сам він збудований виключно з нетоксичних екологічних матеріалів, принцип же  природної вентиляції дозволяє його мешканцям  постійно дихати чистим повітрям. Колись одній каліфорнійській родині  знадобилося більше простору для життя адже дітей ставало все більше  і дизайнери порадили таку цікаву  прибудову до головного будинку, яка не просто задовольнила усі їх еко-бажання, а й стала гордістю та прикладом для усіх.

А ОСЬ БУДИНОК У ЛІСАБОНІ  ІЗ АРОМАТАМИ ТРАВ

Власники будинку, люди із тонкою душевною орієнтацією, що обожнюють природу, не могли стерпіти факту, що їх будівля не дозволяє розігнатися із добудовою місць для споглядання природи. Будинок щільно притискається у центрі міста до інших. І що робити? Та коли шукаєш завжди знаходиш. І дизайнери поділилися ідеями розмістити рослини вертикально на стінах. Що з того вийшло, бачите. Відібрані 25 середземноморських рослин посадили так, щоб у кожній кімнаті були свої пахощі. Відтак у гостинній – лаванда, у вітальній – розмарин, у кухні – шафран. А на даху будівлі тераса із басейном щоб, ну зовсім як за містом.

АРГЕНТИНСЬКЕ ДИВО З ПЛАСТИКУ

Альфредо Альберто Санта-Крусу з містечка Пуерто-Ігуасу знадобилося  близько півтисячи  пляшок із пластику щоб звести свій екологічний "пляшкодім".  Аргентина не пасе задніх і стрімко займає лідируючі позиції у використанні пляшок для будівництва житла. Чи то економіка страждає, чи то дійсно турбуються про екологію та природу. Утім на зведення цього будинку, також пішли бляшанки з алюмінію, картонні упаковки та ще перероблене сміття. Щодо дизайну приміщення, то тут навіть шторки зроблені із кришок від пляшок, двері з компакт-дисків. Дах зі спресованих упаковок з під соку, алюмінієве покриття яких відштовхує проміння підтримуючи прохолоду в будівлі. Звичайно будівля можливо і не енергозберігаюча, утім з природніх підручних матеріалів. За що власникові – повага.

                                  Casa Немає Гір
Casa Немає Гір побудований архітекторами Граса Коррейя і Роберто Равацці в національному парку в Португалії, де власники цього будинку хотіли жити. Частина будівлі ховається всередині гори, а інша нависає над урвищем і річкою. Проста конструкція, шикарний вид з вікна і єднання з природою.

                                   Перший екобудинок в Україні
У 2008 році в Україні був побудований перший повноцінний екобудинок. Особливого поширення будівництво такого типу житла у нас поки що не отримало. А все тому, що українці з побоюванням і недовірою ставляться до технічних нововведень, до того ж вони потребують значних стартових матеріальних витрат.

                                Перший екобудинок в Радомишлі.
Як зазначає майстер, наразі будівництво родинної садиби, яке тривало близько 10 років, майже завершено - залишилися останні штрихи.

Серед численних новобудов, обкладених червоною цеглою і накритих черепицею, еко-будинок Сергія Боженка зовні вирізняється лише сонячними колекторами. Всередині – це традиційна українська хата з охайно побіленими стінами, доріжками ручної роботи(трапкунами) на долівці та піччю, яка обігріває оселю. 

Втім, майстер користувався і новітніми технологіями. Зокрема, водоізоляцію Сергій Боженко зробив з пінопласту, а на вікнах у нього - хоч і дерев’яні, але склопакети. Аби зекономити, деколи доводилося поступатися принципом екологічності. Дах довелося крити полімер-піщаною черепицею, бо глиняна
занадто дорога.

Бажаючи максимально раціонально використовувати природні ресурси, Сергій Боженко продумав у будинку все до найдрібніших деталей. На даху встановив саморобні сонячні колектори, які забезпечують садибу гарячою водою у погожі дні. У похмурі дні воду підігріває грубка або бойлер, який вмикається автоматично. Газ для приготування їжі та опалення будинку Сергій Боженко виробляє завдяки біогазовій установці, облаштованій на місці вигрібної ями.


Немає коментарів:

Дописати коментар