15 головних світових шедеврів архітектури деконструктивізму, про які має знати кожен

1. Музей Гуггенхайма в Більбао, Іспанія

Автором чудової і вражаючої з першого погляду іспанської філії музею сучасного мистецтва Соломона Гуггенхаймама є канадський архітектор Френк Гері. Будівля музею, побудована зі скла, титану і пісковика, визнано однією з найбільш видовищних у світі будівель у стилі деконструктивізму. Головною метою Гері було надання музею, розташованому на набережній, вигляду футуристичного корабля.

2. Музей музики в Сієтлі, США

15 років тому в американському Сієтлі було відкрито одну з найдивовижніших споруд світу. Знаменитий музей музики незвичайний не тільки своїми неймовірними зовнішніми формами, натхненням яким послужила гітара легендарного Джімі Хендрікса. Сама ідея цього храму музики унікальна – величезна будівля містить практично всю колекцію американської рок і поп-музики.

3. Концертний зал Уолта Діснея в Лос-Анджелесі, США

Сім’я творця мультиплікаційної імперії Уолта Діснея вже давно хотіла побудувати в його честь гідну найвищих оцінок будівлю і пожертвувала на її будівництво 50 мільйонів $. В результаті з відкриттям чергового шедевра від Френка Гері в 2003 році головне місто Каліфорнії отримало свій новий символ. Варто відзначити, що крім своєї зовнішньої виразності, цей концертний зал володіє акустичними властивостями, які багато в чому перевершують найвідоміші майданчики в світі.

4. “Будинок, що танцює” у Празі, Чехія

Будинок в Празі, що нагадує пару, яка танцює є офісним. Виконаний у стилі деконструктивізму комплекс складається з двох циліндричних веж: звичайної і деформованої. Будинок, який танцює – це архітектурна метафора пари, що зійшлась у красивому танці. Практично відразу після завершення будівництва будинок отримав прізвисько «Джинджер і Фред» на честь відомої американської пари кіноакторів Джинджер Роджерс і Фред Астер.

5. Королівський музей Онтаріо в Торонто, Канада

Королівський музей Онтаріо є діючим ще з 1857 року, проте через 150 років його зовнішній вигляд був кардинально змінений архітектором Даніелем Лібескіндом, що перетворив старий будинок музею в неймовірну споруду у вигляді кристала. За його словами, саме справжні мінеральні кристали, які були виставлені в одному із залів музею, і стали прообразами його нової споруди. Цікаво відзначити, що перший ескіз реконструкції музею був зроблений на звичайній серветці в одному з ресторанів Нью-Йорка.



6. Північний імперський військовий музей в Манчестері, Великобританія

Манчестерська філія лондонської мережі музеїв, присвячених військовій тематиці, була побудована в 2001 році на тій території Англії, яка найбільше постраждала від війни. Автором проекту нового музею став Даніель Либескинд. Головним мотивом до створення такого важливого культурного об’єкта було бажання показати нашу планету, знищену в результаті численних воєн, але потім зібрану по шматках воєдино.

8. Центральна бібліотека в Сієтлі, США

Футуристичну будівлю центральної бібліотеки Сіетла було спроектовано голландським архітектором Ремом Коолхасомі і побудовано в 2004 році. Головною метою зведення цього футуристичного комплексу було залучення справжніх цінителів книг. Будівля складається з чотирьох фасадів, оформлених металевою сіткою і склом. Цікаво, що тут відсутні прямі кути і паралельні лінії.

9. Кінотеатр UFA-Palast в Дрездені, Німеччина

Неймовірно деформована будівля кінотеатру в Дрездені – проект від австрійського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au, яке прославилося на весь світ своєю філософією руйнування. Центр кіно складається з двох нерозривно пов’язаних між собою об’єктів – безпосередньо кінотеатру з 8 залами, розрахованими одночасно на 2600 відвідувачів, і “кристала” зі скляної оболонки, який використовується в якості фойє та громадського майданчика.

10. Багатофункціональний виставковий центр “Світ BMW” в Мюнхені, Німеччина

Переможцем конкурсу на будівництво виставкового центру авто-гіганта BMW, проведеного на початку 2000-х, стало бюро Himmelb(l)au. У своєму проекті архітектори запропонували концепцію простору, який стане одночасно і «шоу-румом», і місцем для переговорів між представниками концерну і його клієнтами. Головною архітектурною фішкою проекту стала величезна лійка, що складається зі скляних блоків. У відвідувачів створюється відчуття, що дах, який витає в небі, ніби засмоктує в цю лійку.

11. Готель Porta Fira в Барселоні, Іспанія

Ефектна вежа готелю Porta Fira, розташована в столиці Каталонії, була спроектована відомим японським архітектором Тойо Іто і побудована в 2009 році. Туристів і місцевих жителів вражає органічна форма вежі і неймовірна фактура її фасадів, що є наслідком використання алюмінієвих труб червоного кольору. Саме ці металеві елементи надають стінам готелю ефекту коливання і служать як жалюзі.

12. The Ray and Maria Stata Center в Кембриджі, США

Корпуси Массачусетського університету, що знаходяться на території кембриджського кампусу виглядають так, як ніби вони можуть завалитися в будь-яку секунду. Стіни численних корпусів, розташовані під страшними кутами, як ніби обертаються і стикаються один з одним. Вони зроблені в основному з цегли та гофрованої сталі. Багато хто критикує цю споруду архітектора Гері, а інші, навпаки, вважають її чи не найкращим проектом канадця.

13. Музей сучасних мистецтв в Цинциннаті, США

Будівля музею сучасних мистецтв стала першим американським проектом архітектора зі світовим ім’ям Захі Хадід. Варто відзначити, що хоч фасад будівлі і не є типовим для Хадід, його неймовірні інтер’єри за стилем цілком відповідають більшості її робіт. Стіни, підлоги і стелі музею багаторазово зливаються одна в одну, що відповідає головному принципу архітектора – динамічному перетіканню просторів. Саме цей будинок є найголовнішим досягненням легендарного архітектора в галузі деконструктивізму.

14. Музей Голокосту в Берліні, Німеччина

Музейний ансамбль, присвячений всім постраждалим від режиму голокосту євреям, складається з двох будівель – старої, у стилі бароко, і нової, побудованої за проектом берлінського архітектора Даніеля Лібескінда в 1998 році. Сучасний корпус в плані являє собою довгу звивисту галерею, створену у фірмовому для автора стилі. Несподіваним для більшості відвідувачів є той факт, що підлога в музеї розташована під ухилом, тому буквально з перших кроків необхідно докладати деяких зусилль для того, щоб рухатися вперед.

15. Музей мистецтв в Акроні, США

Сучасний музей мистецтв побудований за проектом Coop Himmelb(l)au в провінційному містечку штату Огайо. Одним з головних законів при проектуванні цієї будівлі був принцип максимальної освітленості внутрішніх приміщень. Варто відзначити, що ця, на перший погляд агресивна споруда зі скла і металу, виглядає гармонійною на тлі міської забудови завдяки ретельно спланованим машстабам.









Немає коментарів:

Дописати коментар