Гідроізоляційні, теплоізоляційні матеріали

Тема програми №7: Гідроізоляційні, теплоізоляційні матеріали.
Тема уроку №21: Бітум


Бітум – органічне в’яжуче, продукт переробки нафти.  Існує кілька різновидів цього матеріалу, що відрізняються за властивостями, складом і застосування.


До бітумних матеріалів відносяться:
-                     п р и р о д н і  бітуми – грузлі рідкі чи твердоподібні речовини, що являють собою продукти природного окислювання нафти, які складаються із суміші вуглеводнів і їхніх неметалічних похідних (сірки, азоту, кисню та ін.);
-                     а с ф а л ь т о в і  породи – пористі гірські породи (вапняки, доломіти, пісковики, глини, піски), просочені бітумом. Зі структури зазначених  гірських порід екстрагують бітум чи подрібнюють породи і одержують асфальтовий  порошок;
-               н е ф т я н і бітуми – одержують шляхом заводської переробки нафти. 

По консистенції (при температурі 18°С) бітуми поділяють на тверді, напівтверді і рідкі.
За  призначенням - дорожні, будівельні та покрівельні.

Будівельний бітум – це синтетичний продукт,  який одержують з нафти промисловим шляхом. Матеріал використовують для гідроізоляції конструкцій і виробництва покрівельних рулонних матеріалів і м’якої черепиці.

                                                                    Склад

У будівельних бітумах, які використовують для гідроізоляції і виготовлення покрівельних матеріалів, склад приблизно однаковий. Його складають:
  • Вуглець – близько 80%;
  • Водень – приблизно 15%;
  • Сірка – 2 … 9%;
  • Кисень – до 5%;
  • Азот – до 2%.
Марки бітуму будівельного, який використовують для гідроізоляції конструкцій обмазувальних методом – БН 50/50, БН 70/30, БН 90/10

Температура розм’якшення:
• першої марки – не нижче 30 ° С,
• другий – не нижче 40 ° С,
• третій – не нижче 50 ° С,
• четвертої – не нижче 70 ° С,


• п’ятої – не нижче 90-110 ° С.
На будівельних і ізоляційних роботах застосовують бітум четвертої і п’ятої марок (як більш теплостійкі). 


Хвилинка історії!!!!
Застосування бітумів було відоме давно, однак література тривалий час майже не згадувала про бітуми чи асфальти. За 700 років до нашої ери у Вавилоні природний полімер - бітум застосовувався як цементуючий і водостійкий матеріал при будівництві каналу під рікою Євфрат. У 1300 р. італійський мандрівник Марко Поло вперше вказав на родовища «рідкого асфальту» в Баку. У Росії асфальти і бітуми почали застосовувати в 40-ві роки ХІХ ст., спочатку в дорожньому будівництві, а потім при виробництві лаків, фарб і гідроізоляційних матеріалів.
                         Тестування "Бітум"


                                        Тема уроку №22:

              Теплоізоляційні  та гідроізоляційні матеріали

 Для створення  ефективної  теплової ізоляції  використовують спеціальні  теплоізоляційні матеріали.Застосування таких матеріалів дозволяє:
- зменшити товщину захисних конструкцій;
- знизити масу будинку;
- у 1,5- 2 рази зменшити витрати на опалення. 

Теплоізоляційні матеріали в залежності від призначення поділяють на ізоляційно-будівельні, які застосовують для утеплення будівельних огорож, і ізоляційно-монтажні-для утеплення трубопроводів і промислового обладнання. 


Теплоізоляційні матеріали  класифікують за такими ознаками:
1. За зовнішнім  виглядом:
• штучні ( випускають у вигляді -плит, матів, напівциліндрів);
 • рулонні і шнурові ;
• сипучі (порошкоподібні зернисті пухкі маси,що твикористовують для засипання стін).
2. Структурі:
• волокнисті (мінераловатні, скловолокнисті та ін);
• зернисті (перлітові, вермикулітові);
• комірчасті (вироби з ніздрюватих бетонів, піноскло, пінопласти, совелитовые та ін).
3. Виду вихідної сировини:
• неорганічні( мінеральна вата,піноскло,азбестові матеріали);
• органічні( деревноволокнисті й деревостружкові плити,торф,яні плити);
5. Залежно від жорсткості:
• м'які (М) - стисливість понад 30 %; 
• напівжорсткі (П) - стисливість від 6 до 30 % ;
• жорсткі (Ж) - стисливість до 6 %;
• тверді (Т) - стисливість до 10 % .

                                                           Гідроізоляція


Гідроізоляційні матеріали – це будівельні матеріали, що володіють водонепроникністю і відповідають певним експлуатаційним вимогам по міцності, теплостійкості, біостійкости.
По застосуванню різних способів нанесення та фізико-механічного стану матеріалів (рідкі, пластично-в’язкі, пружно-в’язкі або тверді) для гідроізоляції, дозволяє умовно класифікувати їх на такі види:
 - Засипні.
- Литі (полімерні, розігріті бітумні, асфальтові розчини).
- Фарбувальні і обмазувальні («холодні» епоксидні, полімерні або «гарячі» бітумно-полімерні мастики, гідроізоляційні фарби і лаки для підлоги).
- Просочувальні та ін’єкційні (полімерні просочення, грунтовки).
- Обклеювальні (руберойд, толь, бітумно-полімерні багатошарові рулони), плівкові, мембранні, стрічкові, листові.

Рулонна гідроізоляція




Бризол виготовляють, прокочуючи масу, отриману змішуванням нафтового бітуму, подрібненої гуми від зношених автопокришок, азбестового волокна і пластифікатора. Бризол стійкий до соляної кислоти (при концентрації до 20% і температурі до 60 ° С) і до сірчаної кислоти (при концентрації до 40%). Бризол застосовують для захисту від корозії підземних металевих конструкцій і трубопроводів. До поверхні, що захищається бризол приклеюють бітумнорезоновою мастикою.
Ізол – це безосновний рулонний гідроізоляційний і покрівельний матеріал, що виготовляється прокаткою гумово-бітумної композиції, отриманої шляхом термомеханічної обробки девулканізованної гуми, нафтового бітуму, мінерального наповнювача, антисептика і пластифікатора. Ізол в два рази довговічніше руберойду, він биостійкий, еластичний, майже не поглинає вологу.
Його застосовують для гідроізоляції підвалів, антикорозійного захисту трубопроводів, для покриття покрівлі. Ізол приклеюють холодною або гарячою мастикою. Його випускають в рулонах шириною 800 і 1000 мм, товщиною 2 мм і загальною площею полотна 10-15 м.
Металоізол – це гідроізоляційний матеріал з алюмінієвої фольги, з двох сторін покритий бітумною мастикою.
Металоізол має високу міцність на розрив і довговічність. Випускають дві марки металоізолу, що відрізняються товщиною алюмінієвої фольги. Металлоизол застосовують для гідроізоляції підземних споруд.
Гідроізол являє собою рулонний гідроізоляційний матеріал, який отримують шляхом просочення азбестового картону нафтовим бітумом. Гідроізол призначений для влаштування гідроізоляційного шару в підземних спорудах та для захисного антикорозійного покриття. Гідроізол випускають двох марок.
Їх виготовляють пресуванням гарячої асфальтової суміші або мастики без армування. Плити застосовують для влаштування гідроізоляції та заповнення деформаційних швів.
Пергамін – це рулонний матеріал, одержуваний просоченням покрівельного картону розплавленим нафтовим бітумом з температурою розм’якшення не нижче 40 ° С. Пергамін використовують в якості підкладкового матеріалу під руберойд і ізоляцію.
Руберойд роблять, просочуючи покрівельний картон легкоплавким бітумом з наступним покриттям з одного або з двох сторін тугоплавким нафтовим бітумом з наповнювачем і посипанням. Покрівельний картон отримують з паперової макулатури, ганчір’я і деревної целюлози. Атмосферостойкость і привабливий вигляд руберойду досягаються за допомогою грубозернистого кольорового посипання.
Залежно від призначення (П – підкладковий і К – покрівельний), виду посипання і маси 1 м основи (покрівельного картону) руберойд підрозділяють на марки:
• РКК-500А, РКК-300А,
• РКК-400А, РКК-300Б,
• РКК-400Б, РКК-300В,
• РКК-ЗООВ, РПП-350Б,
• РКК-400В, РПП-350В,
• РКМ-350Б, РПП-зооа.
• РКМ-400В.
Для запобігання злипання матеріалу в рулонах на обидві сторони підкладкового руберойду і на нижню поверхню покрівельного руберойду наноситься шар дрібнозернистого або пилоподібного посипання. Недолік руберойду полягає в тому, що він схильний до гниття. 
  Склоруберойд рулонний матеріал, одержуваний шляхом двостороннього нанесення бітумного, бітумополімерного або бітуморезі-нового в’яжучого на скловолокнисте полотно.
Залежно від виду посипання і призначення склоруберойд випускають наступних марок: С-РК – з грубозернистим посипанням, С-РЧ – з лускатим посипанням, С-РМ – з пилоподібною і дрібнозернистою посипкою.
Поєднання біостійкості основи і просочення з підвищеними фізико-механічними властивостями дозволило отримати склоруберойд довговічністю близько 30 років. Склоруберойд застосовують для склеювання гідроізоляції і покрівельного килиму.
Толь – це рулонний матеріал, що виготовляється просоченням і покриттям покрівельного картону дьогтю з посипкою піском або мінеральною крихтою. Толь з пісковою посипкою застосовують для гідроізоляції фундаментів і інших частин споруд, а також для покрівель тимчасових споруд; толь з крупнозернистою посипкою – для верхнього шару плоских покрівель.
Фольгоізол – це рулонний двошаровий матеріал, що складається з тонкої гладкої або рифленої алюмінієвої фольги, покритої з нижньої сторони бітумно-гумовим захисним складом. Він призначений для парогідроизоляції будівель, герметизації стиків і для облаштування покрівель. Рулони випускають довжиною 10 м і шириною 1 м. Зовнішня поверхня фольгоізолу може бути забарвлена ​​атмосферостійкими лаками в різні кольори. Це довговічний матеріал, що не вимагає догляду протягом усього періоду експлуатації.

                          Обмазувальна і фарбувальна гідроізоляція

Праймер - це різновид грунтівки, яка наноситься на поверхню виробу для кращої адгезії.Праймер виготовляється з органічних розчинників і бітумів високої якості, завдяки чому він володіє високою теплостійкістю і проникаючою здатністю, бітумний праймер вбирається глибоко в структуру оброблюваної поверхні і забезпечує довготривалий ефект. Для бітумного праймера характерно малий час висихання і абсолютна відсутність липкості, що робить його практично незамінним і зручним матеріалом для проклейки гідроізоляції.
  

Мастика - це в'язка суміш, до складу якої входить спеціальні компоненти, що дозволяють мастиці відштовхувати воду і виступати в якості клею. Мастика дозволяє вирішити ряд проблем, серед яких можна назвати створення антикорозійного покриття, приклеювання плитки і гідроізоляційних матеріалів, герметизації швів і стиків. У виробництві мастик поєднують різні вихідні матеріали - синтетичні смоли, каучук, наповнювачі, пластифікатори та інші компоненти, які надають матеріалу високу міцність і еластичність, стійкістю до старіння і впливу агресивних середовищ, низьких і високих температур та ін.

http://diy-krovlya.com.ua/ua/category/prajmer-bitumnyj/

Презентація "Види гідроізоляції"
Презентація "Виконання гідроізоляції"

                                                                  Кросворд з числами

Розгадайте кросворд і дізнайтеся яка буква під якою цифрою
1.
23
7
20
16
19
12
10
19
16
33
27
12
14
18
12
















2.
18
1
20
12
6
9
19
21
22
23
15
12



















3.
3
19
16
19
15
18
11
22
23
12





















4.
21
24
16
19
18
18
12
























5.
4
12
6
21
19
12
10
19
16
33
27
12
14
18
12
















6.
25
1
21
2
24
3
1
16
31
18
1




















7.
20
21
1
14
17
7
21
























8.
17
1
22
23
11
15
1

























1.      Для створення теплової ізоляції які  використовують матеріали?
2.      Теплоізоляційні матеріали в залежності від жорсткості бувають?
3.      За структурою теплоізоляційні матеріали бувають?
4.      За зовнішнім виглядом теплоізоляційні матеріали  бувають?
5.      Як називають матеріали , які протистоять дії вологи і води?
6.      Гідроізоляція буває обмазувальна і ….?
7.      Різновид грунтівки для гідроізоляції?
8.      В'язка суміш, до складу якої входить спеціальні компоненти, що дозволяють відштовхувати воду і виступати в якості клею?
а
б
в
г

ґ

д
е
є
ж
з
и
і
ї
й
к
л
м
н




о
п
р
с
т
у
ф
х
ц
ч
ш
щ
ь
ю
я




                                     ПИТАННЯ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ 
1. Що таке бітум? Його властивості. 
2. Які є види та марки бітумів? 
3. Як виготовити асфальтові бетони і розчини? Де їх застосовують? 
4. Що таке руберойд? Його марка і застосування.
5. Що таке толь? Його марка і застосування. 
6. Які бувають види і марки мастик? Де їх застосовують?
7. Охарактеризуйте гідроізоляційні матеріали. 

Відео "Мастики бітумні"
                                                                                                               Філворд                                        «Види гідроізоляційних матеріалів»
с
р
а
н
п
п
і
с
к
м
к
з
н
г
е
р
у
г
ї
е
л
д
і
о
р
є
б
щ
д
т
о
й
з
л
г
г
а
р
л
а
р
о
о
р
а
і
з
у
о
л
у
р
л
и
м
і
б
б
з
о
б
е
а
т
ш
н
р
е
і
і
р
є
о
р
н
л
и
р
о
з
г
і
д
р
о
е
з
о
г
о
я
і
е
у
і
з
о
й
ь
л
ч
т
г
і
з
и
л
д
л
ч
г
а
б
р
о
т
а
п
о
с
т
о
л
ь
л
г
в
н
ф
м

Правильні відповіді дивися в розділі "Перевірка знань"Перевірка знань

Немає коментарів:

Дописати коментар